Drukāt

 Iesākam apkopot informāciju par ievērojamiem Rīgas Imantas vidusskolas absolventiem

(82. vidusskolas/Imantas Latviešu ģimnāzijas/Rīgas Imantas vidusskolas)

Lepojamies!

 

Daiga Lapāne

Dzejniece

Rīgas Imantas vidusskolā mācījusies no tās pirmsākumiem, toreiz tā bija Rīgas 82. vidusskola. Jau 6. klasē tapis veltījuma dzejolis iemīļotajai matemātikas skolotājai, un Daiga sev apsolījusi, ka reiz skolotājai uzdāvinās arī savu dzejas grāmatu.  Beigusi Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultāti. Pēc daudziem gadiem savu sapni piepildījusi – 2000. gadā tapa pirmais dzejas krājums „Meditācija smilšu pulkstenī”, bet 2012. gadā iznāca dzejas grāmata „Mirklis virs valodas”. Daiga atdzejoju arī no grieķu, sengrieķu un lietuviešu valodas, vaļas brīžos arī zīmē.

Daiga sacerējusi un veltījusi dzejoli arī Rīgas Imantas vidusskolas skolotājiem. Pateicoties komponistam Mārim Reinbergam, dzejolis pārtapis dziesmā, ko iedziedājis mūziķis un aktieris Jānis Paukštello. 

Dziesmu "Mīļajiem skolotājiem" ar Daigas Lapānes vārdiem varat noklausīties ŠEIT

 

Māra Mennika

Aktrise

Māra Mennika Imantas Latviešu ģimnāziju beidza 1996. gadā. Viņa ir Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un teātra mākslas nodaļas Valmieras teātra aktierkursa absolvente (2003), Valmieras drāmas teātra aktrise (kopš 2003).

VDT mājaslapā par Māru Menniku teikts:

“Aktrise Māra Mennika ir brīnums, gan tāpēc, ka tik nemanāmi mērķtiecīgi viņa tomēr sasniegusi savu sapni un jūtas laimīga tajā, gan tāpēc, ka tik fantastiski brīvi spēj redzēt pasauli un pieņemt ārēji it kā nepopulārus brīnumus, kas viņas paaudzei nemaz nav tik ierasti. 2001. gadā viņa vēl studiju laikā nospēlēja pirmo lomu Valmieras teātrī – Riu Ingas Ābeles drāmā "Tumšie brieži" Māras Ķimeles režijā. Māra smejas, ka teātrī viņu sauc par rikšotāju, bet visā, ko viņa pasaka, ir kaut kas pavisam cits – nosvērta un bezgala mierīga, harmoniska cilvēka domas par pasauli, kura ar savu steigu tomēr nespēj viņu satriekt.

Māra ir atradusi ļoti svarīgu līdzsvaru, un tas atspoguļojas viņas darbā: ar kādu rāmi profesionālu tvērienu viņa tur katru savu lomu. Vai tā būtu jūgendiski pārsmalcinātā Jeļena „Mežainī” ar acīm, kas allaž pilnas asaru, vai Vasa Žeļeznova, ko dzīve no trausla bērna izkalusi par dzelzs veceni, kā tauriņš viegliņā Floransa, kas visam pieskaras tikai ar pirkstu galiņiem, vai kā pulkstenis precīzā aktrise Brūka, kura reiz apgūtu lomu nospēlētu pat zemestrīces laikā.”

Māra Mennika VDT ir nospēlējusi vairāk nekā 50 lomas. Viņa piedalījusies dažādos seriālos, mākslas filmās, piemēram, „UgunsGrēks”, „Ēnu spēles”, „Paradīze 89”, „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” u.c.

Māra Mennika ir saņēmusi arī dažādas balvas.

Balvas:

2014./2015.gada sezonas VDT Skatītāju balva kategorijā "Labākā aktrise pirmā plāna lomā" (Māra izrādē "Apjukums" un Agnese Kagaine izrādē "Debesis ir mums").

2013./ 2014.gada sezonas VDT balva un Skatītāju balva nominācijā "Labākā aktrise" (par lomām izrādēs "Dzimta", "Ziema zem galda", "Klusumu! Notiek izrāde!" un citās sezonas izrādēs).

2004./2005. gada sezonas VDT balva nominācijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Marijas lomu izrādē "Aizbirušais avots" un Elvstēdes kundzes lomu izrādē „Heda Gablere").

2002./2003. gada sezonas VDT balva kategorijā „Labākā aktrise otrā plāna lomā" (par Sarkangalvītes lomu izrādē „Sarkangalvīte", Kārenas lomu izrādē „Smilšu kaste", Luīzes lomu izrādē „Stiprs ziemeļrietumu vējš"). 

 

Vita Radziņa

Modes māksliniece

Vita Radziņa Imantas Latviešu ģimnāzijā mācījusies no 1997. līdz 2000. gadam. Vita Radzina ir māksliniece, kas modes mākslu apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā, stažējusies Somijā, Vācijā, Islandē. Francijā. Viņa mīl iedvesmoties no dažādām mākslas formām, izpausmēm.

Vita līdz 2016.gadam ir veidojusi 7 dažādas kolekcijas. Par 2016. gada kolekciju “Sofia Lark” teikts: “Jaunā kolekcija apvieno sevī izteiksmīgu sievišķību un eleganci. Spārnotie akcenti maigi akcentē sievietes siluetu un dod iespēju sajusties kā dievietei.
Jaunā SOFIA Lark zīmola pieteikums sadarbībā ar modes dizaineri Vitu Radziņu ietver izsmalcinātas kleitas un rotas sievietēm. Kolekcija simbolizē cerību pēc laimes un mīlestības visas dzīves plūdumā.”

2014.gadā Vita Radziņa izveidojusi zīmolu “Horny”. Viņa strādājusi arī pie dažādiem reklāmas projektiem, piedalījusies K.Zaķes īsfilmas “Zivs” veidošanā  un izvirzīta balvai  “Lielais Kristaps” kā jaunā māksliniece .

 Vita Radziņa veidojusi kostīmus mākslas filmām („Amatieris”), videoklipiem, Latvijas Kultūras akadēmijas studentu diplomdarbiem, dažādām teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī (“Ak, tētīt..”), Dailes teātrī (“Mūsējās”, “Ja tevis nebūtu”). Īpaši veiksmīga ir bijusi viņas sadarbība ar Leļļu teātri.  Latvijas Leļļu teātra iestudējumam «Zelta zirgs», kuram tērpus veidojusi Vita, 2018.gadā 31. Starptautiskajā teātru festivālā VALISE Polijas pilsētā Lomžā piešķirts Grand Prix, kas ir līdz šim augstākais teātra snieguma novērtējums ārvalstu festivālos.

Vitas Radziņas uzņēmība, nebeidzamā vēlme pilnveidoties ir viņas veiksmes stāsta pamats. Plašāk ar Vitas Radziņas radošo darbību var iepazīties www.vitaradzina.com

 

Filips Bernadskis

Ergoterapeits

Filips Bernadskis Rīgas Imantas vidusskolu beidzis 2006. gadā. Viņš ir Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrības valdes priekšsēdētājs. 2012. gadā kā Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari”  ergoterapeits saņēma  balvu “Gada funkcionālais speciālists 2012”.

Par sevi Filips stāsta:

“2010. gadā ieguvu bakalaura grādu veselības aprūpē. Kopš 2009.gada strādāju NRC „Vaivari” spinālo pacientu rehabilitācijā, sākot kā ergoterapeita asistents un turpinot jau kā ergoterapeits.

Esmu viens no idejas autoriem un organizatoriem netradicionālajām sporta spēlēm – „Sports ar mums”. Gūstot pozitīvās atsauksmes no sporta spēļu dalībniekiem, nolēmām tās organizēt katru gadu, iesaistot cilvēkus arī no Igaunijas un Lietuvas.

Nostrādātais laika posms apstiprināja manī pārliecību, ka personām ar muguras smadzeņu bojājumu nepieciešama biedrība, kuru veidotu speciālisti un biedri lielāka atbalsta sniegšanai tām personām, kurām tas ir nepieciešams.

Mans dzīves moto – viss ir iespējams, tikai vajag gribēt un darīt!”